Strona główna/Bez kategorii/Perły w stylizacji Panny Młodej.

O tym , że perły w stylizacji Panny Młodej są jednym z trendów ślubnych 2020 roku, już wam wspominałam. Jak wykonać taką stylizację? Jak mogłaby wyglądać perłowa Panna Młoda? No i jak to z tymi perłami jest. Można je zakładać na ślub czy przynoszą pecha?

Wykonałam dla Was ślubną stylizację, w której pokazuję jak można wykorzystać ten trend. Sesja i stylizacją, którą dla Was przygotowałam jest odważną stylizacją i nie sprawdzi się dla każdej z Was. To styl, którego trzeba czuć i w którym trzeba czuć się dobrze. Wybierze go Pana Młoda, która nie boi się ekstrawagancji i jest indywidualistką, a także bliżej jej do określenia  nowoczesnej niż tradycyjnej  Panny Młodej.Kojarzy mi się z wizerunkiem pomysłowej Panny Młody i trochę Panny Młodej lat 20, choć daleko jej do wizerunku z salonów, które mogliśmy zobaczyć w filmie „Wielki Gatsby”, choć i wtedy królowały perły.

Tworząc taką stylizację chciałam być konsekwentna od początku do końca dlatego zarówno mocno wygładzona fryzura jak i toczek miały odzwierciedlić ten niesamowicie entuzjastyczny jak i temperamentny styl lat 20, a właściwie elementów, które przedstawiam Wam dziś, czyli pereł.

Ale czy mogę wybrać perły na ślub?

To pytanie pojawia się za każdym razem kiedy wyciągam perłową opaskę lub prezentuję płaszcz wyszywany perełkami. Oczywiście Panny Młode pytają o symbolikę, która w przypadku pereł, mówi o łzach. Drogie Panny Młode nie musicie się obawiać. Perły symbolizują łzy, ale anielskie, które są symbolem troski, miłości oraz piękna. Myślę, że pewnie gdybyśmy mieli wchodzić dogłębnie w symbole przesąd dotyczyłby pereł prawdziwych, a nie tych je imitujących. Jeśli nawet moja stylizacja składałaby się z pereł prawdziwych (choć w przypadku tej stylizacji, mało kogo byłoby na nią stać) to ubierając prawdziwe perły na ślub Panna Młoda pokazałaby swojemu mężowi, jak  bardzo ważny dla niej jest to dzień oddając przez symbolikę swoje oddanie i miłość jaką go darzy.

Nie bój się szukać i eksperymentować, ale tworząc taką stylizację musisz być konsekwentna. Musisz trzymać się tematu. Polecałabym także przed ostatecznym wystąpieniem w dniu ślubu założyć całość, by patrząc na całą twoją stylizację upewnić się, czy na pewno wszystko się ze sobą komponuje i pasuje.

Fotograf: Iga Zielińska
Modelka: Viktoria Tuz
Makijaż: Monika Skrzyniarz
Fryzura: Natalia Szul
Stylizacja: Ilona Jankowska- Mokrzycka
Poszczególne elementy stylizacji:
Suknia ślubna: Ariamo Bridal – 1800 złotych
Płaszcz: Ariamo Bridal – 1000 złotych
Pasek: Ariamo Bridal- 250 złotych
Kwiat na płaszcz (póżniej założony także jako toczek na opaskę): Ariamo Bridal-  120 złotych
Obuwie: Vices- 129 złotych
Pierścionek z dwoma perełkami:Minty Dot-  90 złotych
Pierścionki całe z małych perełek to kolczyki  założone jak pierścionki: H&M- 49 złotych
Opaska: 79 złotych
Długie perłowe kolczyki: Lokalny sklepik-29 złotych
By |2020-06-08T19:41:10+02:008 czerwca, 2020|Bez kategorii|0 komentarzy

Zostaw komentarz