Strona główna/Bez kategorii/Si SposaItalia Collezioni. Pandemia nie zatrzymuje marzeń.

W dniach 1-3 kwietnia wzięłyśmy udział w wydarzeniu Si Sposaitalia Collezioni 2022, odbywające się w centrum Fiera Milano. Na kilka dni znalazłyśmy się Mediolanie, którym stał  się samym centrum  światowego przemysłu ślubnego za sprawą najmodniejszego wydarzenia w zakresie odzieży ślubnej, dodatków i akcesoriów dla panny młodej i pana młodego. Wydarzenie to stanowi punkt odniesienia dla całego sektora – o czym świadczy uczestnictwo najlepszych graczy w tym sektorze jak:  Elizabetta Polignano, Mysecret Sposa, Maison Signore, Terry Ilafla’

ilona jankowska

Przed targami podano informację, że z  przeprowadzonych przez organizatora badań ponad 80% ankietowanych kobiet generacji Z,  która dorasta w pełni scyfryzowanym świecie  wierzy w tradycyjne małżeństwo i chce wybrać ślubną suknię. To informacja, która nie tylko mnie zaskoczyła, ale i napełniła optymizmem, że jest jeszcze miejsce na emocje i wiarę w  małżeństwo. To dla branży mody ogromna satysfakcja i czas na reakcję. Mamy bowiem do spełnienia misję,  jaką jest pomoc w wyborze stylizacji na najważniejszy dzień w ich życiu.

targi ślubne mediolan 2022, ilona jankowska

Targi Si Sposaitalaia Collezioni to wydarzenie dla osób związanych z branżą ślubną, na które można było zakupić bilety tylko pod warunkiem posiadania zarejestrowanej firmy działającej w branży mody lub będąc przedstawicielem prasy działającej w tym sektorze.

Na targach zaprezentowało się ponad 200 marek i projektantów z różnych części świata, którzy pokazali jak powinno wyglądać według nich nowoczesne wesele.

Wydarzenie to, to  nie tylko targi, ale i pokazy mody czołowych projektantów i właśnie na to wydarzenie został stworzony piękny biało-czarny wybieg w samym centrum zaciemnionej sali dającej uczucie intymności i skupiając tylko uwagę na prezentowanych przez modelki i modeli strojach.

Ale zacznijmy od początku…

Kilka dni przed wylotem przekazałam Natalii zaproszenie do uczestnictwa i towarzyszenia mi na targach w nagrodę za lojalną pracę w salonie od dwóch lat. Tym sposobem znalazła się ze mną w stolicy mody i mogła uczestniczyć w wyborze ślubnych propozycji dla Panien Młodych na sezon 2023.

tragi ślubne mediolan 2022

By przenieść się na targi czekało nas trochę podróży i męczarni, bo dzień rozpoczął się dla nas o 1:30 (podróż samochodem na Balice), lot samolotem o 6 rano do Bergamo, przesiadka w autobus z Bergamo do centrum Mediolanu, przesiadka w taxi, by o 12 być w hotelu. Wybrałam dla nas czterogwiazdkowy  Hotel Nasco, który w sieci słynął z przepysznych śniadań. Hotel położony blisko centrum wystawienniczego i Hotelu Melia, w którym miało odbyć się nasze spotkanie z australijską marką Maggie Sottero Design, którą reprezentujemy od 3 lat. Na specjalne życzenie przygotowano dla nas pokój nieco wcześniej, byśmy po podróży mogły wziąć szybki prysznic i zmienić #outfit na bardziej reprezentatywny 🙂

Krótki spacer sprawił, że miałyśmy okazję ochłonąć po podróży i przygotować się na to, co lada moment miało ukazać się naszym oczom…

BEZPIECZEŃSTWO…
Zmęczone po pandemii Włochy ściśle przestrzegają reżimu sanitarnego i wejście na targi było możliwe tylko po okazaniu Super Green Pass ( paszport Covidowy uznający pełne szczepienie). Przed wejściem przeszliśmy także przez kontrolę bagażu i bramki (przypominające te na lotnisku), było to spowodowane zapewnieniem wszystkim zwiedzającym poczucia bezpieczeństwa, bowiem targi przyjmowały gości z całego świata.
W tym samym czasie odbywały się tutaj słynne targi sztuki.
Mediolańskie targi od lat wyznaczają trendy na kolejny sezon ślubny, więc miałyśmy okazję zobaczyć jakie one będą na ten 2023. A po obejrzeniu stoisk targowych i pokazów zauważam kilka takich tendencji:
LEKKOŚĆ…

Branża ślubna, która w dużym stopniu ucierpiała na zawieszeniu wesel na czas pandemii zrozumiała istotną rolę mediów społecznościowych i kieruje się zachowaniami społecznymi coraz bardziej współczesnymi, a przede wszystkim tym, że Panny Młode chcą szybciej dokonywać wyboru nie rezygnując z pięknej sukni ślubnej.

Zauważyłam więc wiele lekkości na wybiegu i na zaprezentowanych na stoiskach ślubnych kreacjach. Suknie pozbawione ciężkich gorsetów, sztywnych form na rzecz niezwykle cennych kombinacji tkanin, niespotykanych wcześniej sylwetek i naturalnego kunsztu ślubnego.

INSPIRACJA SZTUKĄ/ FILMEM…
Jak mantrę powtarzać będę swoją wersję, że wiele marek czas pandemii poświęciło na moment refleksji i zauważyło zachwyt nad serialami kostiumowymi i fascynacją inną epoką, wyłaniając na pierwszy plan suknie jakich do tej pory nie miałam okazji zobaczyć na salonach, rozpoczynając nową erę i pokazując swoją pasję do kreatywności, kunsztu i projektowania mody.

DŁUGI RĘKAW…

Zbudowane na luksusowych materiałach wyglądają fenomenalnie. Panna Młoda w nowym sezonie powinna mieć w czym wybierać.

Inspiracje suknią PARIS HILTON….

Dziedziczka hotelowej fortuny nieźle namieszała 🙂 jej suknia uszyta przez dom mody Oscar de La Renta przejdzie do historii, bowiem stała się inspiracją dla wielu światowych marek wyznaczających trendy.  Nie wierzycie? Kiedy już w pierwszej kolejności  (kupcom i prasie ) zaprezentowano nowe kolekcje, a zdjęcia nowych kolekcji obiegły świat, marki chwalą się publicznie swoimi projektami. Wejdźcie dziś na profil  Demetrios Poland

SUKNIE BALOWE…

Każda szanująca się marzycielka przygotowuje się podejść do ołtarza z majestatyczną, książęcą i puszystą spódnicą i takie królewskie, balowe stylizacje także znajdziemy.

znajdziemy.targi ślubne mediolan

WELONY…

Tu się dopiero będzie działo. Marka Elisabetta Polignano – prezentując swoje szyte na miarę kolekcje i będąc jednocześnie rzecznikiem wyznaczającym trendy zaprezentowała zupełnie inne pomysły na okrycia głowy. Jeśli przyjrzeć się innym pokazom to welony w sezonie 2023 będą mogły być całkowicie uszyte z koronki, połączone z kokardami, zastąpione kapeluszami i będą propozycją zupełnie niespotykaną do tej pory. Sami oceńcie.

elisabetta polignano

welony 2023

welony 2023

KOLORY….

Bohaterem sukni stają się koronki i pastelowe hafty wijące się na spódnicach Panny Młodej. Pastele to hit sezonu 2023. Suknie haftowane pastelowymi kwiatami lub pastelowy kolor całej sukni. Niemal w każdej kolekcji znalazła się suknia, która posiada taką sylwetkę. Nowe kolekcje są zabarwione romantyzmem , a Panna Młoda oczarowuje. Jest swobodna, zabawna i idzie z duchem czasu.

Czy to o czym piszę zobaczymy na polskich weselach zależeć będzie od nas… od właścicieli salonów, którzy wybierają kolekcje do swoich butików, ale także od Was, czy jesteście przygotowane na taką nonszalancję, która bezwzględnie wysuwa na pierwszy plan fascynację #vintage nad stylem #boho czy się to komuś podoba czy nie.

Bez względu na to, czy to przyjmiemy czy nie,  jedno jest pewne nadchodzi nowa era, której renesans z pewnością zawdzięczamy „Bridgertonom”.

P.S Czekajcie na kolejną relację, tym razem bardziej prywatną 🙂

By |2022-04-06T21:17:05+02:006 kwietnia, 2022|Bez kategorii|0 komentarzy

Zostaw komentarz