Strona główna/Bez kategorii/Próbny makijaż ślubny. Dlaczego jest taki ważny?

Zdawać by się mogło, że próbny makijaż ślubny to obowiązkowy punkt zadań do wykonania na liście Panny Młodej i choć wydawało mi się, że każda Panna Młoda jest na niego przygotowana to okazuje się, że wiele kobiet z niego rezygnuje, chcąc zaoszczędzić.  

Od 10 miesięcy planujesz swój ślubny wizerunek. Wybierasz idealną suknię ślubną, obuwie, welon, biżuterię, dekorację sali weselnej, oprawę muzyczną i najlepszego fotografa w okolicy, który uwieczni wasz ślubny wizerunek, a ten w dniu ślubu może okazać się zupełnie niedopasowany do całości, bo postanowiłaś zaoszczędzić na próbnym makijażu.

Za sprawą ślubnego makijażu dopełnimy stylizacji, a dzięki niemu będziemy wspaniale wyglądać w dniu ślubu. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy właściwą #makeupartist.

Jak wybrać wizażystkę?

Kierujcie się opiniami innych Panien Młodych. Nie zawsze makijaż ślubny można porównać do makijażu, wykonywanego u makijażystki na „imieniny u cioci Jadzi”, dlatego lepiej zasięgnąć języka.
Na początek powinnyście się zorientować jakimi kosmetykami maluje wizażystka. Poszukać w sieci komentarzy na ich temat. No i komentarzy na temat wizażystki. Jak maluje? Zobaczyć jej portfolio. Czy jest słowna i nie znika bez śladu, a także dowiedzieć się o cenę takiej usługi.

Koniecznie umów się na makijaż próbny!

Nawet jeśli wszystkie koleżanki „piszczą” z zachwytu nad konkretną #makeupistką koniecznie sprawdź, czy Tobie będzie się podobał makijaż w jej wykonaniu. Czy złapiecie wspólne flow? Czy kosmetyki na jakich pracuje Cię nie uczulą?
Pamiętaj, że czas makijażu próbnego, to moment, w którym możecie wspólnie omówić kwestie z nim związane. Powinnaś przygotować zdjęcie sukni ślubnej, dodatków…Nawet jeśli jest ona wielką tajemnicą!!! Najważniejsze, aby makijaż współgrał z koncepcją Twojego wizerunku.
Dlaczego zazwyczaj cena makijażu próbnego jest taka sama jak cena makijażu ślubnego?
To pytanie wciąż się pojawia. Makijażystka używa tych samych produktów do makijażu, poświęca na makijaż tyle samo czasu, więc i cena jest ta sama. Nie oszczędzaj! Niech makijażystka użyje produktów począwszy od bazy do utrwalacza. Jeśli masz zamiar doklejać sztuczne rzęsy, zrób to od razu. Będziesz mogła się przekonać czy czujesz się w nich komfortowo.
Polecam umówić się na makijaż próbny  na wcześniej niż miesiąc przed ślubem. Jeśli chcesz wykonać ich kilka w różnych miejscach i wybrać makijażystkę, w której makijażu najlepiej będziesz się czuła. Może się okazać, że na miesiąc przed ślubem makijażystka nie już wolnych terminów, aby pomalować Cię na ślub, no chyba że od razu rezerwujesz termin ślubnego makijażu, a ten próbny ustalacie w stosownej dla was dacie przed ślubem. Byłoby idealnie w tym samym czasie umówić się na próbną fryzurę i przymiarkę sukni ślubnej.
Dzięki temu będziesz miała idealny obraz Twojego wizerunku.
Ślubny makijaż powinien być trwały.

W dniu ślubu Panna Młoda już od wczesnych godzin porannych do samego rana dnia następnego powinna wyglądać w nim dobrze (na dłuższe poprawki, raczej nie będzie czasu). Makijaż powinien podkreślać urodę i być dopasowany do całego wizerunku i tym powinnyście się kierować od samego początku.

Ślub to wyjątkowy dzień, w którym to wzrok wszystkich gości i twojego męża skierowany jest właśnie na Ciebie, dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu na zaplanowanie swojego ślubnego wizerunku pod okiem profesjonalistów.

Jestem niezwykle ciekawa czy decydujecie się na próbny makijaż czy z niego rezygnuje, a jeśli rezygnujecie to jaki jest tego powód?

By |2020-04-20T13:42:56+02:0019 kwietnia, 2020|Bez kategorii|0 komentarzy

Zostaw komentarz